Salomon XT Wings
- Producent:SALOMON
- Kategoria:Buty » Salomon
-
Dostępność: Jest
Cena: 349,00 zł
Stara cena: 399,00 zł
Salomon XT Wings
Jest to model z linii butów przeznaczonych do uprawiania biegów górskich i rajdów terenowych. Jeden z najbardziej zaawansowanych modeli Salomona.
Waga: 330g (rozmiar US9)
Technologie w tym obuwiu:
RUNNING CONTAGRIPTM z systemem AGILE chassisTM SKELETON dającą nadzwyczajną przyczepność na suchym oraz śliskim podłożu / szczególnie odczuwalną podczas poruszania się w dół zbocza / . Charakteryzuję się zapewnieniem najwyższej stabilizacji stopy na nierównościach.
3D chassis ,zapewnia użytkownikom dynamiczne oddziaływanie na stopę podczas ruchu oraz kontroluje współpracę ze stopą przy zginaniu podeszwy ,chroni kostkę przed skręceniem.
Śródpodeszwa z tworzywa E.V.A. w strefie śródstopia poliuretanowa , amortyzująca i tłumiąca wstrząsy w trakcie poruszania się po różnorodnym terenie, pozwala na naturalne ruchy stopy, czucie podłoża . Formowane ciśnieniowo tworzywo EVA (Ethylene Vinyl Acetate) jest nagrzewane i wtłaczane pod ciśnieniem do formy w kształcie podeszwy. Jest lekkie, elastyczne, ma dobre właściwości amortyzacyjne, ugniata się i kształtuje się na wzór stopy użytkownika.
PRONATIONsystem zapobiega nadmiernej pronacji stopy do wewnątrz.
Całość podeszwy chroniona wysokiej jakości warstwą antypoślizgowej gumy odpornej na ścieranie z charakterystyczną rzeżbą bieżnika o kształcie odwróconej litery "V" o doskonałych własnościach samooczyszczania się z piasku i żwiru oraz zapewniającą dobre trzymanie podczas schodzenia ze stromego zbocza.
Cholewka miękka, dobrze obejmująca stopę , wykonana ze specjalnego tekstylnego wielowarstwowego materiału syntetycznego typu "MESCH" o strukturze siateczkowej które skutecznie przepuszcza powietrze i bardzo szybko wysycha, jest bardzo przewiewna.
Quickfit - system szybkiego sznurowania typu "onepull" z kevlarową sznurówką "bez końca" i blokującym systemem zaciskowym oraz niekleszczącymi sznurowadeł przelotami dzięki zastosowaniu zaczepów (oczek) o zwiększonym wewnętrznym poślizgu.
Asymetryczne sznurowanie zapewnia zróżnicowane mocowanie buta na stopie zgodnie z indywidualnym i chwilowymi wymogami użytkowania w warunkach rywalizacji sportowej w konkurencjach wyczynowego biegania i sportów ekstremalnych.
Na palcach osłona z tworzywa zapobiegająca otarciom lub innym uszkodzeniom mechanicznym.
OrthoLite wkladki o właściwościach antybakteryjnych, pochłaniające wilgoć i zapachy, dające poczucie komfortu i miękkości.